Анонс повністю
12 вересня 2021 року о 14.00 у Кіноконцертній залі «Україна» (м. Харків, вул. Сумська, 35) відбудеться Перша Антифейкова Конференція Fake X.
Конференція Fake X — це короткі виступи-історії про досвід фактчекінгу, розвиток критичного мислення та боротьбу з фейковими новинами.
Спікери конференції:
Роман Вінтонів (Майкл Щур) — тележурналіст, співзасновник і ведучий проєкту «Телебачення Торонто». Любите сперечатися з фейкометами чи фейкометками? Ловіть поради від Майкла Щура про те, як це робити ефективніше! А ще виступ Романа – це про довіру, хто її будує, та що є все ж таки більш ефективним – довіра чи недовірливість.
Яніна Соколова — авторка і ведуча проєктів «Рандеву», «Вечер с Яниной Соколовой», «Соромно!». Тема виступу Яніни Соколової — «Відрізняйся або помри. Як сформувати журналістські стандарти у часи тотального фейку». А тому чекайте інформації про те, як розпізнати фейки у ЗМІ, як зробити правду клікабельною та чи можна завоювати Інтернет, не використовуючи фейки та гайп.
Максим Щербина — редактор і співведучий «Телебачення Торонто», автор та ведучий Ютуб-проєкту «Ще». Максим збирається трішки навчити аудиторію поганому. Поки всі будуть розповідати, як боротися з фейками, він розкаже, як Телебачення Торонто створило фейк, який залетів на мільйон переглядів та 20 тисяч репостів. Завдяки такому експерименту Телебачення Торонто зробили низку висновків, якими Максим готовий поділитися.
Антон Тимошенко — сценарист «Телебачення Торонто», резидент проєкту «Підпільний стендап». Антон розкаже про особливості гумору у політичних комунікаціях, які очевидні та неочевидні функції він виконує та чому, досліджуючи політичний гумор, можна іноді дізнатися більше інсайдів, ніж з соцопитувань чи аналітики. Ну і розкаже стендап – він же стендапер врешті решт.
Артем Албул — автор науково-популярного каналу «Клятий раціоналіст». Артем стверджує, що неправдива або неточна інформація оточує нас звідусіль. І наш власний будинок — не виняток. І тому він розкаже про міфи, з якими ми стикаємось кожного дня, і які стають на заваді науково обґрунтованого життя.
Вікторія Романюк — заступниця головного редактора та ведуча проєкту StopFake.org. Хочете почути з перших вуст про проєкт StopFake? Чому користувачі вважають соціальні мережі простором «без обмежень»? «Я так думаю» — особиста точка зору чи цілеспрямована дезінформація? «Я хочу свободи слова», але чи готовий до відповідальності? Пошукаємо відповіді на ці питання із представницею одного з найголовніших фактчекінгових проєктів країни.
Віктор Пічугін — заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло». Віктор – знавець харківського фейкового простору. Помилки, російський контекст, вибори і недостатня уважність — це все про локальні фейки і маніпуляції в харківських медіа. Віктор говоритиме про те, чому вони з’являються, кому вигідні і як не зійти з розуму від їх кількості
Максим Розенфельд — мистецтвознавець, архітектор, автор та ведучій екскурсійних маршрутів Харковом. Максим поставить у своєму виступі питання, чи є різниця між фейками та казками? Він пропонує подивитися на міську історію як засіб трансформації пам’яті. Ну і, звісно, як без особистих пригод сторітелера. Це буде історія про Мюнхгаузена, який ніколи не бреше.
Спеціально для відвідувачів конференції маємо також сюрприз від проєкту Fake X гурту «Жадан і Собаки». Наприкінці конференції буде презентована пісня, а також відбудеться концерт гурту.
Протягом конференції в ККЗ «Україна» також будуть представлені плакати Нікіти Тітова, відомого на всю Україну плакатиста. Нікіта відрефлексував на теми, яким присвячений проєкт Fake Х, і наочно проілюстрував, який вплив чинить на нас дезінформація.
Вхід на конференцію вільний за попередньою реєстрацією — https://www.fakex.com.ua/event/konferentsiya-z-protydiyi-fejk-i-dezinformatsiyi-fake-x/
Початок заходу – о 14:00.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин